Psikolog Randevu

Psikolog Randevu

Terapi Notları

  • Katı ve baskıcı bir ortamda yetişmiş insanlar için zaman tüketilmesi ve bitirilmesi gereken bir nesne gibi kullanılır. Böyle bir insan arabasıyla bir yere gitmek için yola çıktığında, onun için önemli olan şey bir an önce gidilecek yere ulaşmaktır; aradan geçen zaman ise sindirilerek yaşanmaz

psikolog randevu

  • Bazı insanlar yaşam boyu karşılaştıkları düş kırıklıkları sonucu, beklentilerini bir sınır içinde tutma eğilimi geliştirir. Gerçekleşmesini istedikleri bir olaya çok yakınlaşsalar bile umutlarını frenler, zamansız bir kutlamaya girmekten çekinirler. Duygusal dünyalarının üstünü sanki bir kapakla örtmüşlerdir. Duygusal dünyalarının üstünü örten bu insanlar sorunlarından bahsederken de başka bir insana at olayları anlatıyormuşçasına davranır, yaşadıkları durumlara ilişkin herhangi bir duygusal tepki vermezler.

 

  • Kendini gerçekleştiren kehanet! Düşmanca duygular taşıyan bir insan gerçekten kabul edildiğini fark ettiğinde, “istenmediğimi zaten biliyordum!” senaryosu da geçerliliğini yitireceğinden, düşmanca duygularıyla yüzleşme zorunda kalır ve bu kez suçluluk duyguları yaşar. Bunu yaşamamak için de kabul edildiği durumları bozmaya ve kendi senaryosunu gerçekleştirmeye çalışır. bu mekanizma bilinçdışında işlediğinden, ortaya çıkan durumları aslında kendisinin yarattığını fark edemez.

 

  • Sevgi açlığı içinde olan biri, kendisiyle ilgilenen her insanın kendisini sevdiğine inanabilir ve kendisinin de onu sevip sevmediğini anlamaya çalışmaz.  Sevgi uğruna kendi benliğini ortadan silerek diğer insanları hoşnut etmeye çalışması sonucu sömürülebilir ya da ciddiye alınmayabilir ve bunu fark ettiğinde  deyoğunbir kızgınlık yaşayabilir. Yaşadığı öfke, bu durumu aslında kendisinin yarattığını görmesini engeller ve bunun sonucu insanların iki yüzlü ve nankör olduğu biçiminde genellemelere kapılırsa, benzeri hataları sürekli yineleyebilir.

İstanbul emdr terapi, Psikolog randevu, İstanbul bireysel terapi, İstanbul depresyon terapisi, İstanbul panik atak terapisi alanında destek almak için bize ulaşabilirsiniz.

Call Now