Online Terapi Nedir ?

Online Terapi Nedir? Online terapi yaşadığınız ruhsal problemler için almak istediğiniz psikolojik desteğin internet üzerinden sağlanmasıdır.

Çevirimiçi terapi internet ve telefon uygulamaları üzerinden yapılır. Whatsap, zoom, skype sıkça kullanılan araçlardır.

Terapi için için öncelikle  uygun randevu saati belirlenir. Seansın sağlıklı olması için danışanda sessiz ve sakin bir oda belirler.  Görüşme normal terapi süresi kadar sürer.

Online Terapi Ücreti Ne Kadar?

Terapi ücretleri bazen normal seans ücretinden daha uygun olabilir normal terapi seanslarıyla aynı ücrette olabilir. Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlar için internetten çevirimiçi terapi birçok Avrupa ülkesindeki terapi ücretlerinden daha uygundur.

Online Terapi Kimler İçin Uygulanır?

Şehir merkezlerinden ya da metropollerden uzak bölgelerde genellikle psikoterapi yapabilen uzman psikolog bulmak zordur. Anadolu’da birçok bölgesinde bulunan uzman psikolog bulmak zor olduğu için psikolog desteğini online almak daha kolaydır.

Yurt dışında yaşayıp kültürel farklar nedeniyle yabancı psikologlarla görüşmek istemeyen danışanlar için de online psikolog desteği almak daha ulaşılabilir. bir yöntemdir.

Mesai saatlerinin yoğunluğu nedeniyle psikoloğa gitmekte zorlanan danışanlar için de online görüşme uygun bir yöntemdir.

Bunun dışında  bedensel problem, özel sağlık problemleri nedeniyle dışarı çıkmakta zorlananlar içinde uygun bir yöntemdir. 

Online Terapide Hangi Problemlerle Çalışılır?

Panik Atak / Panik Bozukluk

Yaygın Anksiyete / Kaygı Bozukluğu

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Depresyon

Sosyal Fobi

Özgüven Eksikliği, Çekingenlik

İletişim Problemleri

Öfke Problemleri

Psikolog Emine Varol‘dan online olarak destek alabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now